logo

Продажба на Armstrong во МАКЕДОНИJА

ИМПЕХРОН ДОО / IMPEXRON LTD.  веќе неколку години ги нуди производите на Armstrong со разумна цена и време на достава на индустрискиот пазар во МАКЕДОНИJА . Проверете ги производите на нашата веб страна, доколку не можете да ги пронајдете производите кои Ви се потребни, испратете ни го Вашето барање со цел да Ви изготвиме понуда за истите. Ние ги доставуваме производите во МАКЕДОНИJА .

производи од марката Armstrong

08155052

Стапица на пареа

08802005 880 R-3/4" VENTIL-#38

3/4 ин,10бар сизе ц 127мм сизе д 87,43мм сизе 4 3/8 ин

08811594 881

ВЕНТИЛ

11125035

Армстронг превртена кофа пареа стапица 13,5 бар, Тип: 1011 Дијаметар: 1/2 инчи Диференцијален притисок: 13,5 бар Празнење капацитет: ~ 380kg / h дијаметар отвор: 7/64 инчи Макс. работен притисок: 27 bar Максимална работна температура: 427 ° C тип на поврзување: Заварување сокет, вертикална монтажа Тело Материјал: ASTM-A 240İtip 304L / 304 Внатрешните делови: AISI 304 од нерѓосувачки челик Вентил и локалитети: 440 ° F појачан хром челик

13AV2509

13-AV R-1 "вентил-1/8" ARMSTRONG Ниро Вентилатор со конусна BSPT женски навој без странични врска материјали: - станбен и корица: нерѓосувачки челик 304L - Вентили и седиште: нерѓосувачки челик 404 - рачката систем: нерѓосувачки челик 303/304 - Носете: 304 нерѓосувачки челик макс. Перм. диференцијален притисок = 39 bar PMO: 39 bar @ 38 ° C / 34 бар @ 360 ° C Царинската тарифа број: 8481 8099 Земја на потекло: Белгија Тежина: 3.4kg / компјутер

15-700

Армстронг

1811 NPT-3/4" VENTIL-5/64"

Inverted Bucket Trap Series, 3/4 inch npt 400 psi

1811, 1 “

Превртена кофа KONDENSSTOP 16 бари, максимум 350 C

18112096 (1811 NPT-3/4")

(Вентил - ***** ARMSTRONG превртена кофа за хоризонтална инсталација со НПТ светлинка навој материјали: - Домување: нерѓосувачки челик ASTM A240 304L - internals: 304 нерѓосувачки челик - + вентил седиште: нерѓосувачки челик 17-4PH со жица за чистење макс. Перм Диференцијален притисок. ***** бар PMO: 28 bar @ 427 ° C Царинската тарифа број: 8481 8099 Земја на потекло: Белгија Тежина: 1.0 kg / h)

2033P-50 STEAMIX PREMIUM

Пареа / вода за мешање станица 3/4 "ПНП Кабелско и излези Станица: месинг / нерѓосувачки челик макс. Парен притисок: 10 bar минута Парен притисок: 1 bar вкл. 15 m црево топла вода вкл. спреј пиштол Тежина: 33 кг

212 1/2"

ARMSTRONG фрли Капан со женски навој (BSPT / NPT) за вертикална монтажа Тече од дното до врвот

212,3/4"

ARMSTRONG фрли Капан со женски навој (BSPT / NPT) за вертикална монтажа Тече од дното до врвот

214, 1 1/4"

ARMSTRONG фрли Капан со женски навој (BSPT / NPT) за вертикална монтажа Тече од дното до врвот

215 1 1/2"

ARMSTRONG фрли Капан со женски навој (BSPT / NPT) за вертикална монтажа Тече од дното до врвот

39-762

Монтажа алатка Ѕ ", екстра долго, 17 милиметри

660/3000

ELECTRIC MOTORS,GEN, Precision Lathe Machine.Part# 660/3000 Brand:ARMSTRONG Specifications: Width of Bed:400mm Travel of Top Slide:190mm Swing Over Bed:6 60mm Swing In Gap:900mm Height of Center:1125mm Distance Between Centers:2000mm Spindle Speed:12 Steps Spindle Bore:86mm Spindle Dri ve Motor:10HP/4p Standard Acc: 1)3 Jaw Chuck 10"-1 Pc 2)Center Sleeve M.T No 6x4-1 Pc 3)Dead Center N.T.5 4)Leveling Screws-1 Set 5) Service Kits-1 Set 6)Main Motor 5HP(4P)-1 pC 7)Steady Rest-1 Pc 8)Drive Plate 9)Complete Coolant Equipment-1 Set

6852-20

Момент клуч

70001 100-AICF-8 V VB

Condence stop, the-GJS-400-184 (EN 1563), STAINLESS STEEL, Air Vents: HASTELLOY, DN50 Flange LINKED

70001 1822 NPT-1" VENTIL-#38

STEAM TRAP, NPT Gear connection,Maximum working pressure differenceE: 17 bar, orifices 38

811F2505

Steam Trap

814F2505

Steam Trap

881 NPT-3/4"

ARMSTRONG фрли Капан со вграден цедилка со женски навој за хоризонтална инсталација

882-F DN15/PN16

ARMSTRONG фрли Капан со вграден цедилка Einchraubflanschen со DIN за хоризонтална инсталација

882-F DN20/PN16

ARMSTRONG фрли Капан со вграден цедилка Einschraubflanschen со DIN за хоризонтална инсталација

КОНТАКТИРАЈТЕ НÈ