logo

Продажба на Asahi во МАКЕДОНИJА

ИМПЕХРОН ДОО / IMPEXRON LTD.  веќе неколку години ги нуди производите на Asahi со разумна цена и време на достава на индустрискиот пазар во МАКЕДОНИJА . Проверете ги производите на нашата веб страна, доколку не можете да ги пронајдете производите кои Ви се потребни, испратете ни го Вашето барање со цел да Ви изготвиме понуда за истите. Ние ги доставуваме производите во МАКЕДОНИJА .

производи од марката Asahi

3",ANSI 150 LB FLG

дијафрагмата вентил Производител Дел Не: ТИП 14 Многу Основни МАТЕРИЈАЛ ANAVERÝ METNÝ: ТЕЛО: PVDF, покривање: PP-G, Дијафрагма: Тефлонски + EPDM + PVDF гас бариера страница

4201

pocket type of measuring instruments

557556100

Вид на Пеперутка вентилите DN 57 PN 10 100 PVDF / PVDF / FKM-F, со Нафора Поврзување димензии во согласност со DIN EN 1092-1 PN 10, со брзина и го тркалцето

557586100

Absperrklappe Typ 57 DN 100 PN 10 PP/PVDF-Scheibe/FKM-F, Einklemmarmatur mit Anschlußmaßen nach DIN EN 1092-1-PN 10, mit Getriebe und Handrad

A5126-02

DC Voltmeter; range 999.9mVDC to 600VDC

A5126-12

Resistance Meter; range 99.99 Ohms to 99.99K Ohms

AG-007

Манометар -30 до 60 ПСИ

AG-008

Манометар -30 до 15 ПСИ

AG-009

ЦЕВКИ сифон

AP-101-13-1T

INDICADOR DIG. VOLTAJE DC MOD

DN50 PN10

SWÝNG вентил Производител Дел бр .: Typ 33MALZEME многу основни ANAVERÝ METNÝ: Тело: PVDF, Седиште: тефлонски, DIN Прирабница

DWG#BF-783 DWG#57-M1001AE REV 1

Вентил, BTRFL, молк, 80 mm, 150 LB, FLG # BF783 Вентил, пеперутка: ТИП: нафора; ПРОЦЕС НА ТЕЧНОСТ: вода; ГОЛЕМИНА: 80 mm; ДИЗАЈН Оценка: 150 LB; Приклучување на мрежа: прирабница; ракува: Лост; Тело материјал: молк; Тапацир: SSTL матични, EPDM SEAT, ПП диск; SOFTGOODS: О-прстени и дихтунзи; Дополнителни податоци: 46 mm прирабница прирабница, DESAL НА РАСТЕНИЈАТА , Вентил тип 75

ES-003

Термометар 50-200 степен Ѓ

ES-004

Термометар 50-300DEG F

ES-005

Термометар 50-550 ВАС

FST140-W3

сензор

JAM 12

Right

JAML 12

left hand thread

K 001

bearing

MEJ-B24A-C4-3W

предавател

MES-B24D-C4-4W

предавател

NOZZLE-DLN TUNGSTEN CARBIDE AIRLESS TYPE, FOR ASAHI OKUMA AUTOGUN AIRLESS AUTOGUN AG2

Okuma млазницата DLN волфрамкарбид безвоздушен

P/N 1016015

BALL VALVE 1 1/2" , 150 PSI WWP; DOUBLE UNION; FLANGES ANSI CLASS 150; BODY AND BALL CPVC SEAT OF TEPHLON; SEAL OF VITON CODE A-2

PAT.P. P001

bearing housing

КОНТАКТИРАЈТЕ НÈ