logo

Продажба на Belven во МАКЕДОНИJА

ИМПЕХРОН ДОО / IMPEXRON LTD.  веќе неколку години ги нуди производите на Belven со разумна цена и време на достава на индустрискиот пазар во МАКЕДОНИJА . Проверете ги производите на нашата веб страна, доколку не можете да ги пронајдете производите кои Ви се потребни, испратете ни го Вашето барање со цел да Ви изготвиме понуда за истите. Ние ги доставуваме производите во МАКЕДОНИJА .

производи од марката Belven

50619

Druckluftfilterregler.FR14E.G1 / 4 " Материјал: алуминиум тело, капакот на моторот ПОМ, Печат NBR, поликарбонат сад, полн со мерач на притисокот и држач за монтажа, Опсег на температура до макс. 60 ° C, Филтер порозност: 5 микрони, влезот притисок: 1,5 до 10bar, контрола на опсег: 1,5 до 9 bar, Кондензат мозоци полуавтоматски, проток: 2000L / мин., Макс. Кондензат волумен 10cm³

52237

3/2 + 5 / 2.NAMUR.HA.FSVN.5307.24VDC 3 / 2-5 / 2-начин електромагнетниот вентил NAMUR-FLEX, Материјал: алуминиум, главата вентил за контрола на: Пластични RAL 5015, со комбиниран пролет - механички и воздух помага, номинална ширина: 7mm, протокот на 1250 l / min, притисок: 1,5-10bar, температурен опсег: -20 ° C до + 70 ° C, на заштита: IP65, напон: 24V, вклучувајќи ги FLEX плоча, конектори и Затворачи, со рачно редефинирање странични воздушни врска

52682

ELR.ER.M2.13030.000 Крајот на повратни информации позиција тип ER.M2, RAL 5015, Материјал: алуминиум Леене, заштита IP67, NEMA4, 2 microswitches 5A125-250VAC, 2 порти M20x1,5 (1x кабел M20x1.5 + 1x затка M20), со 3D Anzeigedom, монтажа дупка шема мост 130x30, бран супернатантот 30мм, материјал: Челик епоксидни обложена црна

53648

PKL.BV10.16.AAC.DN150.143.NC.000 Пневматски управувана пеперутка вентилите, Нафора, DN150, PN16, Домување: EN-JL 1040 (леано железо GG25) Прстен: нерѓосувачки челик 1,4408, заптивка: Viton, Прирабница за поврзување според PN6 / 10/16 / ANSI150, Монтажна должина: 59mm согласност со EN558-1, со Пневматски едно дејство побудувачкиот GTWB.143x90 со индикатор за 3D позиција, 8 Пролет возење паралелно со цевка изградена основна позиција: нормално затворен, која се состои комплет за монтирање на ME.E.E.1007.2714 од држач за монтажа и Wellendapter, Материјал: нерѓосувачки челик, вклучувајќи собирање и Функционален тест, со цел за Минимална контрола 5,6bar притисок

BV 4. 16. 150.66.66.CTFE.AT351.DA

Flange Stainless Steel Ball Valve

BV3M3-6666T-DN100-PN64

Ball valve DN100 PN64

BV8-6666T-DN80-PN16

Ball valve DN80 PN16

BAP-300M2

SWITCHBOX

BV10-2366E (DN80 PN10/16)

пеперутка valve- нафора

BV56-2460

Y филтер со сито

BV14-2466E DN500

вентил

BV10-2366E DN500

вентил

КОНТАКТИРАЈТЕ НÈ