logo

Продажба на Berthold во МАКЕДОНИJА

ИМПЕХРОН ДОО / IMPEXRON LTD.  веќе неколку години ги нуди производите на Berthold со разумна цена и време на достава на индустрискиот пазар во МАКЕДОНИJА . Проверете ги производите на нашата веб страна, доколку не можете да ги пронајдете производите кои Ви се потребни, испратете ни го Вашето барање со цел да Ви изготвиме понуда за истите. Ние ги доставуваме производите во МАКЕДОНИJА .

производи од марката Berthold

004498-S

Фотомултиплицира-кристална комбинација NaI (TI) 40x35

004498-S

Sz5-3of System:LB-323 PM 2202B/EMI 9956KB 19991.095-000 Id.No:04498/Nal/TL 40x35 Nr:110085

34787

Разводна кутија со конектор

LB 4441-02

Детектор Scintillitor counter

40416-03 LB4441-03-0a-Gd-E 50/50

SCILINTATION COUNTER: CRYSTALL NAL 50/50 CABLE ENTRY : SIDE COLLIMATOR AXIAL STAINLESS STEEL HOUSING OPERATING TEMPERATURE : -40°C...+60°C ATEX : II 2 G EEx de IIC T6,IP 65 WITH SET OF CLAMP (2 PCS) SPGU 75/ 25 STAINLESS STEEL

40421-02 LB4441-02-0A-GI-E 40/35

LB 444 Dichte und Konzentration Szintillationszähler: Kristall NaJ 40/35 Kabeldurchführung: seitlich Kollimator axial Edelstahl-Gehäuse Betriebstemp.: -40°C ... +50°C ATEX: II 2 G EEx ib d IIC T6, IP 65 Zolltarifnummer: 90222900

40441-02 LB 440-02 obsolete/ replaced by LB 470-02-M

LEVEL EVALUATION UNIT (MASTER)POWER SUPPLY: 115-125 VAC HOUSING : 19 INCH MODULE 21 TE, 3 HE PROTECTION CLASS IP 20 DISPLAY : 4-LINE LCD, ILLUMINATED MENU CONTROLLED CALIBRATION BY SOFTKEYS AUTOMATIC DECAY COMPENSATION SELF MONITORING -ANALOG OUTPUT 0/4-20 mA ISOLATED -RELAY OUTPUT FOR FAILURE AND ALARM

40444-01 / LB 444-01

(LB 444 Dichte und Konzentration Dichtemessung, (Master) Netzversorgung: 230-250V AC Gehäuse: 19 Zoll - Einschub 21 TE, 3 HE Schutzart IP 20 Display: 4 Zeilen LCD, beleuchtet menügeführte Kalibrierung über Softkeys automatische Kompensation des Aktivitätsabfalls Eigenüberwachung 1 Analogausgang 3 Relais-Ausgänge für Fehler und Alarm Eingang: Temperaturkompensation Pt 100 oder 0/4 - 20 mA (umschaltbar).)

43433

RF кабел quad 6.0 m 4 x 6 m RF кабел со N-машки конектор

45299

Заштитна обвивка за мерење на нивото на мувла

48452BA2

Упатство за LB 67xx GAMMAcast, англиски

50498-01-s

Мерење задржани

50502-01

LB 452 castXpertМодул за проширување за мерење задржаниВторо тековната излез на сигналот или ниво на температура детектор,4-20 mA, изолирани, макс. 500 OhmДва релејни излези за високи / ниски аларм ниво или детекторалармот на температурата,Две дигитални влезови за надворешни избор на до 4 калибрацијакривиЦаринската тарифа број: 90229000

52592-100 CONNECTION CABLE FOR GAMMACAST DETECTORS

Приклучен кабел за GAMMAcast Детектори, 10 m Должина со 3 m топлина црево заштита, Директно PlugProtect конекција и отворени краеви

52594 ‐ 100

кабел за поврзување

55067-050

Кабел за поврзување

817637-11

LB-6639W BGO-15mID: 81.637-11  PA-60030687

90‐264 V. 50498

Основни модул со процесор, напојување

AUTOLUMAT LB 953

Мулти-цевка Luminometer

CASTXPERT LB452

19 "rack, 3 Н.Е. со 7" дисплеј во боја, господар процесорот за корисникот интерфејс, калибрација и податоци сеча Подгответе се за поставување на до 4 мерни канали Напојување 90-264 V AC

КОНТАКТИРАЈТЕ НÈ